Dnes je 25. září 2021

Cena Jihomoravského kraje pro Jaroslava Martináska

V úterý 2. prosince byly na zámku v Mikulově uděleny Ceny Jihomoravského kraje 2014 významným osobnostem kulturního i společenského života.

Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým zastupitelstvo Jihomoravského kraje na základě nominace oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj našeho regionu, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením, jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti. Cena se uděluje od roku 2004 a jejími držiteli jsou vědci, výtvarníci a hudebníci, sportovci, dobrovolní hasiči a profesionální záchranáři i občané, kteří neváhali nasadit svůj život pro pomoc a záchranu druhého.

 Za svůj přínos v oblasti kultury převzal toho ocenění od hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, za účasti prezidenta České republiky Miloše Zemana, jako vyjádření úcty, respektu a poděkování za aktivní uměleckou činnost v oblasti hudby.

Pan Jaroslav Martinásek se dlouhodobě věnuje výchově mladých hudebních talentů, pěstuje a rozvíjí v každém z muzikantů a zpěváků vztah a lásku k hudbě. Spolu s hudebními tělesy Musica Nova a sborem Rastislav Blansko šíří kulturu a povědomí o naší oblasti daleko za hranicemi nejen kraje, ale i České republiky. Úspěšná koncertní vystoupení doma i v zahraničí jsou vždy zážitkem jak pro posluchače, tak také pro interprety.

Vážený pane Martinásku, přijměte naše blahopřání a ať ještě dlouhá léta můžete přinášet radost svým posluchačům.

- MG -

 

Obrázek

11.12.2014 vložil JM

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel