Dnes je 23. září 2021

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny

Mendelovy univerzity v Brně a Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií MENDELU pořádají na křtinském zámku ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí České republiky od 15. listopadu do 15. prosince 2012 výstavu fotografií Naše národní parky – zelené mosty Evropy. Otevřeno denně od 10.00 do 17.00 h.

V roce 2009, kdy Česká republika předsedala Evropské unii, si Evropa připomněla 100 let od založení prvních národních parků (Švédsko, 1909). Těmto významným skutečnostem byla zasvěcena výstava fotografií z národních parků České republiky, včetně přeshraničních. Všechny naše národní parky (Krkonošský, Šumava, Podyjí a České Švýcarsko) jsou chráněná území, která překračují hranice a mají své protějšky na území sousedních států. Jsou tak symbolickými zelenými mosty, které zajišťují ochranu posledních fragmentů nedotčené přírody, zároveň jsou výrazem vůle evropských států společně chránit přírodní dědictví starého kontinentu.

Výstava 24 barevných fotografií, doplněných trojjazyčnými didaktickými popiskami, prezentuje obrazy přírody a krajiny těchto chráněných území, představuje umělecké ztvárnění krajiny, přírodního detailu, charakteristických rostlinných a živočišných druhů. Svými fotografickými díly přispělo12 autorů – Kamila Antošová, Jaroslav Červený, Karel Hník, Vladislav Hošek, Ctibor Košťál, Zdeněk Patzelt, Bohumír Prokůpek, Tomáš Rothröckl, Markéta Rudlová, Václav Sojka, Petr Toman a Vladimír Vlk.

Galerijní způsob prezentace úchvatných záběrů nejcennějších zákoutí chráněné přírody bude doplněn odborným výkladem průvodců – posluchačů Mendelovy univerzity v Brně. Tato putovní výstava bude zajisté zajímavá pro mnohé zájemce všeho věku, zvláště pak pro žáky a studenty.

16.11.2012 vložil JM

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel